راهکارهای افزایش درآمد

راهکارهای افزایش درآمد

امروزه تمامی افراد به دنبال این هستند تا کسب و کار خود را به گونه ای وسعت بخشند هر فردی با روشی سعی در ییشرفت و  درآمد زایی است.ما در این مقاله سعی داریم چند مطلب مفید درباره راهکارهای افزایش در آمد برای شما شرح دهیم.

شاید اولین گزینه ای به ذهن هر کدام از ما برسد شناساندن کار و شغل خود به افراد  گوناگون جامعه باشیم تا از میان آنها مشتریانی بیابیم تا بتوانیم محصولات خود را برای آنها عرضه کنیم.
خیلی از شرکت های بزرگ که در هر زمینه ای فعالیت دارند سالانه هزینه های بسیار گزافی را پرداخت میکنند تا محصولات خود را به مشتریان خود بشناسند.درواقع در اینجا یک چرخه بین تولید کننده محصولات و عرضه کننده و مصرف کننده وجود دارد.ولی معمولا کارخانجات بزرگ و تولیدکننده در این سالها درصدد این هستند که محصولات خود را به طور مستقیم به مصرف کنندگان بشناسانند
در دنیای تکنولوژی و عصر ارتیاطات که امروزه تمامی بشریت به دنبال آن هستند راهکارهای افزایش درآمد زیادی وجود دارد.
بله اولین فکری که به نظر می رسد تبلیغات است.اما تبلیغات بسیار هزینه بر هستند و خیلی از مشاغل مانند خرده پاها نمیتوانند از پس این هزینه ها برآیند.

نمایشگاههای بین المللی

یکی از اولین راهکارهای افزایش درآمد تبلیغات است.
یکی از این راههای تبلیغاتی که شرکت های بزرگ معمولا با آنها محصولات خود را برای مصرف کننده به نمایش می گزارند نمایشگاه های بین المللی است که سالانه در سطح کشور در شهرهای مختلف اجرا میشود است.

در واقع نمایشگاه جایگاهی است که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با کنش‌های سازمان یافته و هماهنگ به داد و ستد کالاها، خدمات و اطلاعات بپردازند. نمایشگاه جایی است که عرضه‌کنندگان و بازدیدکنندگان با هم روبرو می‌شوند. نمایشگاه جایگاه شناساندن یک ایده نوین یا جای داد و ستد اطلاعات، نوآوریها، نوآفرینی‌ها و اختراع هاست.

امروزه نمایشگاه ها به یک روال عادی در روابط تجاری سازمان ها تبدیل شده اند و هرساله با حضور در رویدادهای متعدد، با ارئه های ایده های خلاق، طرح های گرافیکی جذاب در جنبه های مختلف نمایشگاه از جمله غرفه سازی ، کمپین های مشارکتی ویا استندهای تبلیغاتی، سعی در جذب بیشتر مخاطبین دارند.

نمایشگاه یک رویداد سازمان یافته است که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با کنشهای سازمان یافته و هماهنگ به داد و ستد، رقابت و همکاری بایکدیگر بپردازند؛

شاید بتوان به زبان ساده تر، نمایشگاه را مکانی برای تبلیغات زنده دانست. این تبلیغات می تواند برای:

 • کالاها
 • خدمات
 • اطلاعات
 • تکنیک و هنرهای صنعتی و دستی
 • فرهنگ
 • تاریخ
 • طبیعت و جاذبه های گردشگری

یک شرکت، سازمان، شهر، استان ویا حتی کشور در سطح جهانی باشد.

نمایشگاهها انواع مختلفی دارند.

 • نمایشگاه های هنری
 • نمایشگاه های تفصیلی (interp
 • نمایشگاه های تجاری و بازرگانی
  • نمایشگاه های بازرگانی عمومی (افقی)
  • نمایشگاه های بازرگانی تخصصی (عمودی)
  • نمایشگاه های اختصاصی
  • نمایشگاه فروش یاعرضه مستقیم کالا
 • نمایشگاه های غیربازرگانی یا اکسپو
 • نمایشگاههای آنلاین
 • سیستم نمایشگاه بین المللی ماهواره‎ ای

اما برگزاری این نمایشگاهها بسیار سخت است.برای برگزاری این نمایشگاهها نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت و طراحی و ساخت غرفه های است تا با شکل و دیزاین آن شرکت کننده جذب غرفه شود و علاوه بر مدت برگزاری این نمایشگاهها بسیار کوتاه است و اگر شرکت تجاری برنامه ای برای برگزاری این نمایشگاه نداشته باشد تبلیغات انها با مشکلات مواجه می شود و ممکن است سود و درامد سالیانه انها با مشکل مواجه شود.

 

نمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمد

نمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمد

نمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمدنمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمد

اما نمایشگاههای بین المللی تنها راه تبلیغات نیست.

امروزه تبلیغات زیادی در شبکه های اجتماهی مانند اینستاگرام یا بسیار از سایت های تبلیغاتی هستند که می توان تبلیغات خود را درآن ارائه داد.

نمایشگاههای مجازی و یا غرفه مجازی

یکی از کارآمد ترین این سایت ها نمایشگاههای مجازی هستند و دومین راهکار افزایش درآمد.

شاید به گوش شما خورده باشد که نمایشگاه مجازی چیست و شاید تا به حال خیلی از ماها ندانیم که این نمایشگاهها و غرفه های مجازی چه کاربردی دارند.

نمایشگاه مجازی یک سایت آنلاین می باشد که شما می توانید تمامی محصولات خود را به صورت عکس،متن،کاتالوگو یا حتی فیلم  در آن ارائه دهید و یکی از مزایای آن استفاده از زمان بهینه و صرفه جویی در رفت وآمد و وقت است و در کنار این مزایا شما میتوانید مقایسه فوقالعاده ای را برای تهیه محصول مورد نظر خود بین چند شرکت تجار ویا حتی مغازه کوچک انجام دهید. و حتی محصول خود را به صورت انلاین سفارش دهید.

یکی از بزرگترین مزایا این نمایشگاهها صرفه جویی در وقت ،زمان و هزینه است.این سایت ها معمولا در زمینه دیجیتال مارکتینگ کار میکننده. لطف این ابزارها، دیگر به اجناس موجود در مغازۀ محله‌مان (یا حتی کشورمان) محدود نیستم! الان با چند کلیک می‌توانیم هر چیزی را سفارش دهیم. از خرید لباس و غذا گرفته تا رزرو هتل و ده‌ها چیز دیگر. در واقع ابزارهای دیجیتال باعث تغییر عادات خرید در مشتریان شدند.

به صورت کلی، هر کاری که شما در آن از ابزارهای دیجیتال (مثل ایمیل، سایت، پیامک و…) برای تبلیغات، فروش، نظرسنجی یا معرفی محصولات یا خدماتتان استفاده کنید، نوعی بازاریابی دیجیتال است. اما اگر بخواهم یک تعریف کلی برای آن ارائه دهم، باید بگویم:

دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی محصولات یا خدمات.

اینستاگرام و شبکه های مجازی

یکی دیگر از راهکارهای افزایش درآمد تبلیغات شبکه ها مجازی مانند اینستاگرام است.

این روزها اینستاگرام بزرگترین رسانه برای نشان دادن محصولات و تبلیغات است. اگر به تاثیر معجزه آسای تبلیغ در اینستاگرام اعتقاد ندارید، بگذارید به شما خبر بدهم در همین لحظه که دست روی دست گذاشته‌اید پر طرفدارترین شبکه ای است که در ان تبلیغات صورت میگیرد.

اینستاگرام اکنون درکنار فیسبوک و یوتیوب جزو برترین پلتفرم های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اجتماعی دنیا محسوب میشود و بسیار قدرتمند تر از توییتر و اسنپ چت است.

به طور کلی متداول ترین استراتژی بازاریابی اینستاگرام استراتژی محصول محور است. جلب توجه با محتوای محصول محور، به این معنی است که بیشتر عکس‌ها و ویدیوهایی که ارسال میکنید از محصولات شما هستند. این یک راه ساده برای خرید و فروش در این شبکه اجتماعی است .و در کنار محصول محور بودن می توانید حتی کسب وکار خود را به یک برند تجاری تبدیل کنید.

و این که با فعال کردن اینستاگرام برای تبلیغات محصول خود هیچ هزینه ی اضافی نم پردازید و می توان گفت از این روست که خیلی از برندهای تجاری و شرکت ها و حتی رستوران ها برای تبلیغات خود به اینستاگرام روی آوردند.

نحوه ی تبلیغات در اینستاگرام نیاز به آموزش دارد و شما می توانید با بهره گیری این آموزها کسب و کار خود را رونق بخشید.

نمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمد

نمایشگاه مجازی , راهکارهای افزایش درآمد

و در پایان باید گفت  در عصر دیجیتال مارکتینگ میتوان گفت شرکت هایی که هنوز کسب وکار خود را به صورت سنتی دنبال میکنند نمیتوانند پیشرفت شگرفی در زمینه کار خود داشته باشند .عصر امروز عصر تکنولوژیست و بسیاری از انسانها حتی در دورترین مناطق کشور به دنبال راحتت ترین راهها برای تبلیغات خود هستند تا کسب و کار خود را گسترش دهند.

امیدواریم این مقاله کوچک بتواند شما را در کسب راهکارهای افزایش درآمد راهنمایی کرده باشد.

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید